Fietssport is sinds 2016 het platform van de NTFU voor wielrenners, mountainbikers en gravelbikers. Via Fietssport Magazine, Fietssport.nl en de Fietssport app vinden fietsers aanbod van verenigingen zoals toertochten, routes en clubritten. Daarnaast vinden leden tal van voordelen via Fietssport. We leggen uit hoe jouw club en jullie leden het beste uit Fietssport halen.
Fietssport is sinds 2016 het platform van de NTFU voor wielrenners, mountainbikers en gravelbikers. Via Fietssport Magazine, Fietssport.nl en de Fietssport app vinden fietsers aanbod van verenigingen zoals toertochten, routes en clubritten. Daarnaast vinden leden tal van voordelen via Fietssport. We leggen uit hoe jouw club en jullie leden het beste uit Fietssport halen.
NTFU-leden kunnen via Fietssport.nl een gratis profiel aanmaken. In het profiel staat een persoonlijke Scan + Go code waarmee zij korting krijgen op NTFU-toertochten. Daarnaast kunnen zij hun persoonlijke gegevens beheren, extra dekking aanvragen of gebruik maken van aanbiedingen van partners zoals JOIN of Bkool. In geval van schade aan de fiets, kunnen fietsers het schadeformulier ook invullen via Fietssport.
Fietssport heeft inmiddels een flink bereik opgebouwd onder wielrenners, mountainbikers en gravelbikers. De site wordt jaarlijks 1,5 miljoen keer bezocht, de app is ruim 45.000 keer gedownload en de online kalender wordt ruim 2 miljoen keer geraadpleegd. Wij doen ons best om jouw toertochten, routes en club zo goed mogelijk te promoten bij zoveel mogelijk fietsers, maar daar hebben we jou hulp bij nodig.
Om te zorgen dat jullie club gevonden wordt door potentiële leden, maak je een clubpagina via NTFU.nl. Vul hier je contactgegevens, informatie over jullie ritten en korte beschrijving van jouw club in. Voeg tenslotte nog wat leuke foto’s toe en je bent klaar om nieuwe leden te ontvangen. Zij kunnen zich via jullie pagina op Fietssport direct aanmelden voor een kenningsmakingsrit door op de knop ‘fiets een keer mee’ te klikken. Nadat de geïnteresseerde fietsers het formulier heeft ingevuld, is hij/zij direct aangemeld voor de introducéverzekering van de NTFU. De secretaris van de vereniging krijgt het verzoek binnen via de mail, zodat je direct kunt afstemmen wanneer iemand welkom is.
De toertochtkalender op Fietssport is de grootste en meest complete van Nederland. De kalender wordt jaarlijks ruim 2 miljoen keer geraadpleegd en wordt via provincies en fietsmedia verspreid. Met zo’n 1.000 andere tochten op de kalender is de concurrentie groot. Het is dus belangrijk dat je laat zien waarom fietsers zich juist voor jouw tocht moeten inschrijven. Schrijf daarom een pakkende tekst over de route, beschrijf de sfeer en vertel iets over de verzorging of andere voordelen voor deelnemers. Voeg tenslotte ook nog mooie foto’s van de route toe zodat potentiële deelnemers alvast in de stemming komen.
Bekijk onze tips voor het schrijven van een tekst hier.
Waar fietsers voorheen hun toertocht uitzochten via NTFU.nl, gebeurt dat tegenwoordig op Fietssport.nl. Daar vinden ze niet alleen de kalender, maar daar kunnen zij zich ook aanmelden voor een kennismakingsrit bij jouw club of een route van de vereniging downloaden. Het is dus belangrijk dat je fietsers via jouw site, nieuwsbrief en social media op de hoogte brengt van Fietssport. Wij geven je een aantal tips:
We begrijpen het als je het moeilijk vindt mooie foto’s te maken of een pakkende tekst te schrijven. Daarom helpt de NTFU clubs met de promotie van verenigingen en toertochten, wij zijn als het ware jouw meesterknecht. Jaarlijks lichten we 400 evenementen uit via onze app, social media en nieuwsbrieven. Ook helpen we ieder seizoen 25 tochten met fotografie en video. Ben je benieuwd wat we voor jouw club kunnen betekenen? Informeer dan naar de mogelijkheden via verenigingen@ntfu.nl.
Wil jij op een sportieve manier geld verdienen voor jouw vereniging? De organisatie van het fietsevenement Vebego Limburgs Mooiste is op zoek naar leden, die tegen een vergoeding voor hun club, mee wil werken tijdens een van de grootste fietsevenementen van Nederland.
Op 1 oktober is Emma Brandsen gestart als onafhankelijk verkenner voor het landelijk mountainbikevignet. In deze rol brengt zij de visie van terreineigenaren, routebureaus en mountainbikers samen en onderzoekt zij of een toekomstbestendig vignet voor MTB-routes in Nederland haalbaar is.
De 1,5 meter afstand en gelimiteerde groepsgrootte maakt het organiseren van clubactiviteiten in coronatijd niet eenvoudig. Eerder schreven we al over de puzzelcompetitie, challenges en de fietsbingo om actief te blijven als vereniging. Ditmaal drie nieuwe voorbeelden van clubactiviteiten in coronatijd.
Er kan en mag géén streep gezet worden door toertochten als Limburgs Mooiste, Mergelheuvelland 2-Daagse en de vele kleinschalige toertochten die door én voor fietsliefhebbers georganiseerd worden. De NTFU wil daarom een vuist maken.
Wielrennen, mountainbiken of gravelbiken is gezond. Maar de ongevallencijfers laten ook een keerzijde zien. Als het misgaat, is het letsel vaak ernstig. De NTFU, KNWU en het kenniscentrum letselpreventie VeiligheidNL gaan daarom samenwerken om fietsongevallen te voorkomen.
Wielersportbond NTFU start een juridisch fonds: een financieel vangnet voor vrijwilligers die moeten knokken voor de fietssport en daarvoor juridische kosten moeten maken.
Er is grote behoefte aan meer fietsplaatsen en betere voorzieningen voor fietsen in de trein, komt naar voren uit de enquête van de Fietsersbond onder 3.073 respondenten. Sportieve fietsers willen vooral fietshaken zodat ze hun fiets veilig kunnen stallen.
Hoe borgen we voldoende en kwalitatief goede sportruimte? In het kader van het sportakkoord is onderzoek gedaan naar maatregelen en oplossingen. NOC*NSF heeft mede namens de NTFU - de opgaven en kansen in kaart gebracht.
NLBuitenkansen - 15 organisaties van de sport- en recreatiesector, terreinbeheerders en grondgebruikers - waaronder de NTFU - roepen het kabinet op om werk te maken van voldoende en aantrekkelijke recreatiemogelijkheden.
ZLM Verzekeringen en de NTFU zetten hun gezamenlijke steun voor Brabantse toertochten door in seizoen 2025 en 2026.