Wielersportbond NTFU en ZLM Verzekeringen gaan circa 50 toertochten voor wielrenners, mountainbikers en gravelbikers in Noord-Brabant extra ondersteunen. Ze krijgen aankleding voor de start- en finishlocatie, online promotie en een sponsorbudget. Zo kunnen vrijwilligers hun tocht nóg beter organiseren en doen meer mensen met plezier mee aan de tocht.
De NTFU coördineert het project en zorgt voor de online en offline slagkracht. Samenwerkingen zoals die met ZLM Verzekeringen stellen de wielersportbond in staat om meer te betekenen voor aangesloten fietsers en organisatoren. De verzekeraar kan op deze manier iets terugdoen voor hun trouwe klanten en een bijdrage leveren aan de vitaliteit in Noord-Brabant. De provincie waar ZLM Verzekeringen naast Zeeland actief is.
Verder biedt deze samenwerking de kans om het titelsponsorschap van de ZLM Tour – de grootste meerdaagse koers van Nederland – optimaal te benutten. Op deze manier komen prof- en breedtesport optimaal samen én is ZLM Verzekeringen het hele jaar door ‘verzekerd’ van een plekje op de fiets.
Bart van de Vossenberg, marketing- en communicatiecoördinator bij de NTFU, vertelt: “Als wielersportbond zetten we ons dagelijks in om de fietssport verder te brengen. Enerzijds door ons direct voor fietsers in te zetten en anderzijds door verenigingen en organisatoren te ondersteunen. Dankzij samenwerkingen zoals deze met ZLM Verzekeringen kunnen we dit werk groter én beter doen. En met een gerenommeerd merk dat al zo lang actief is in het wielrennen, weten we zeker dat alle fietsers in Brabant hiervan profiteren.”
Nederland is een profkoers rijker: Tour of Holland (14-19 oktober). Voorafgaand aan dit wielerspektakel kun jij ook je lol op Hoe? Door mee te doen aan één of meerdere van de zes toffe tochten die je het mooiste van ons landje laten zien.
Er kan en mag géén streep gezet worden door toertochten als Limburgs Mooiste, Mergelheuvelland 2-Daagse en de vele kleinschalige toertochten die door én voor fietsliefhebbers georganiseerd worden. De NTFU wil daarom een vuist maken.
Om inschrijvingen bij populaire toertochten soepeler te laten verlopen, hebben we het inschrijfformulier op Fietssport.nl verbeterd. Daarom werken we vanaf nu met een reserveringsprincipe bij toertochten met een maximum aantal deelnemers.
De NTFU en KWbN ondertekenen allebei een convenant waarin ze vastleggen samen tochtorganisaties te blijven ondersteunen en versterken. Dat is hard nodig, want door scherpere regels en extra kosten staan fiets- en wandeltochten onder druk.
Op 12 augustus start de Tour de France Femmes in Rotterdam. Eén dag ervoor – zondag 11 augustus – kun je meedoen met de toerversie. NTFU mag aan twee clubs 5 startbewijzen weggeven. Enige wat je moet doen is laten weten waarom je met jouw club mee wilt doen.
Het gaat dit weekend richting de 38°C, maar gevoelsmatig ligt de temperatuur veel hoger. Rond de veertig, volgens de hittekracht-verwachting. De NTFU adviseert de waarschuwingen en richtlijnen van de KNMI te volgen.
Tijdens tien geselecteerde toertochten in 2026 kunnen deelnemers iets nieuws verwachten: gratis sportpoeders van AA Drink. Dankzij de samenwerking tussen NTFU en AA Drink worden fietsers voorzien van energie én organisaties ondersteund.
NTFU en KWbN verwelkomen van harte Natasha Wijgerse in hun midden. Natasha gaat organisatoren van beide bonden helpen bij het aanvragen van vergunningen en het doorlopen van stikstofberekeningen.
Tochtorganisaties werden begin 2025 geconfronteerd met een onverwachte kostenpost bij Brabants Landschap: 10 procent bijdrage per deelnemer. De NTFU vindt dat zo’n bijdrage in verhouding moet staan tot het gebruik. Ook wil de wielersportbond dat de regels duidelijker worden. Het liefst ziet de NTFU dat terreineigenaren samen afspraken maken over de deelnemersbijdrage.
Het organiseren van een toertocht kan veel tijd in beslag nemen. De NTFU probeert organisatoren daarom te helpen met het vereenvoudigen van sommige taken. Zo kun je vanaf nu bijvoorbeeld gebruikmaken van een handige digitale communicatiehulp die jouw promotionele of social media teksten schrijft. Daarnaast zorgen we dat je minder vrijwilligers nodig hebt bij de inschrijftafel door de nieuwe functionaliteit rondom het digitaal dag-inschrijven.