4 tips voor een goede fietsenstalling

woensdag 31 mei 2017

Organiseer je binnenkort een tocht? Via de stallingsverzekering zijn alle fietsen in jouw fietsenstalling verzekerd voor diefstal, een mooie service voor je deelnemers! Lees hier hoe je een fietsenstalling kunt faciliteren en aan welke voorwaarden deze moet voldoen.

Organiseer je binnenkort een tocht? Maak deze dag zo zorgeloos mogelijk voor jouw deelnemers en regel een goede fietsenstalling. Als organisator ben je via de NTFU verzekerd voor fietsendiefstal zolang een fiets vooraf, tijdens en na de tocht in een bewaakte fietsenstalling staat. Een mooie extra service dus voor jouw deelnemers!

Waar moet je als organisator aan voldoen?

  • Fietsen staan binnen een afgezet gebied (dranghekken, bouwhekken of binnen) op de plaats van aankomst/vertrek.
  • De stalling wordt bewaakt door de organisatie of door de organisatie aangewezen personen.
  • De organisatie reikt een ontvangstbewijs uit, dit betekent dat je een nummer aan de deelnemer geeft en een nummer aan de fiets bindt. Bij diefstal, vermissing of beschadiging moet de benadeelde deelnemer deze kunnen overleggen.
 

4 Tips voor een goede fietsenstalling

Maar hoe regel je dat, een goede bewaakte fietsenstalling? Wij geven je 4 tips:
  • Nummer de fietsen. Dit kun je makkelijk doen door garderobemuntjes, lootjes of polsbandjes te gebruiken. De ene bind of niet je om de remkabel, de ander krijgt de deelnemer. Werk je met stuurbordjes dan kan je het nummer op het stuurbordje laten corresponderen met het nummer op het lootje.
  • Zet studenten in. Heb je een tekort aan vrijwilligers? Het bewaken van een fietsenstalling kan onder toezicht van iemand uit de organisatie goed gedaan worden door leerlingen van een MBO opleiding Veiligheid.
  • Richt de stalling logisch in. Met een gecombineerde in- en uitgang heb je minder vrijwilligers nodig dan met een ingang op de ene en een uitgang op een andere plek. Waak voor een goede doorstroming.
  • Kies voor cameratoezicht van bijvoorbeeld ABUS of met webcams. Dit kan dienen ter ondersteuning van de vrijwilligers. Beelden kunnen helpen bij de eventuele opsporing.
 

Lukt een bewaakte fietsenstalling niet?

Dan heb je wellicht iets aan onderstaande tips:
  • Informeer je deelnemers. Adviseer deelnemers om hun fiets altijd op slot te zetten en deze nooit onbeheerd achter te laten. Mogelijk wil de lokale fietsenmaker wel sloten komen verkopen. Ook kun je een gps-tracker adviseren die in de stuur- of zadelpen wordt gemonteerd.
  • Gebruik Bikeprevent. Dit is een nieuw systeem waar al meerdere NTFU-verenigingen mee werken.  Bikeprevent voorziet in stalling en beveiliging tegelijk. Het rek is ontwikkeld voor roulerend gebruik zodat er geen administratief systeem of afzetting nodig is. De stalling is geordend en de dief heeft minder kans. Let op: deze fietsenstalling voldoet niet aan de eisen van een volwaardige fietsenstalling, waardoor fietsen die gestald staan niet verzekerd zijn tegen diefstal.

Misschien ook interessant...

Start2Bike

Start2Bike organiseren in 2025

Start2Bike is een trainingscursus voor beginnende wielrenners, mountainbikers en gravelbikers. In vier trainingen leren beginnende fietsers alles over remmen, schakelen, bochten, rijden in een groep en meer. Wil je beginnende fietsers op weg helpen? Meld je dan aan als Start2Bike startlocatie!

De Nederlandse Loterij steunt de fietssport

De Nederlandse Loterij draagt elk jaar ongeveer een kwart van de opbrengsten af aan het NOC*NSF en 77 sportbonden, waaronder de NTFU. Daarmee is het naast contributies, subsidies en sponsoring een belangrijke financiële duw in de rug.

Doe mee met Welkom op de Club

Naar schatting zijn er 60.500 fietsers (bron: Wielersportmonitor 2019) die niet lid zijn van een vereniging, maar dat wél graag willen. Voor jouw vereniging de kans om nieuwe leden aan te trekken. Zeker nu fietsen steeds populairder wordt. Maar, hoe maak je hen enthousiast om lid te worden? De NTFU helpt je hierbij tijdens de actie ‘Welkom op de Club’. In juli kunnen potentiële leden kennismaken met het fietsen bij een club. Doet jouw vereniging ook mee?

Verenigingen

Goed voorbeeld: succesvolle eerste editie Start2Bike Kidz in Zwolle

MTB Zwolle bestaat nog maar een paar jaar, maar timmert flink aan de weg. Met ruim 100 leden én een succesvolle Start2Bike Kidz-editie achter de rug barst de club van de energie. “Als kinderen enthousiast zijn, worden ouders dit ook."

NTFU

In memoriam: Constant van Waterschoot, voorzitter, fervent fietser, erelid en eindredacteur

Constant van Waterschoot is veertien jaar voorzitter van de NTFU geweest en nam in 1994 als erelid afscheid van het bestuur. Hij is daarna nog jaren eindredacteur geweest van het Toer Fiets Magazine. Zo lang zijn gezondheid het toeliet is hij blijven fietsen, vooral in het door hem zo geliefde Vlaanderen, dat hij vanuit zijn woonplaats Oostburg goed kon bereiken. Op 26 november is hij op tweeëntachtigjarige leeftijd overleden.

Jubileum, NTFU

Extra aandacht voor jeugd en vrouwen in jubileumjaar NTFU

De NTFU maakt zich klaar voor een feestelijk jaar. Op 18 november 2026 bestaan we 70 jaar. Dat vieren we door extra te investeren in de toekomst van de wielersport. Vooral kinderen en vrouwen krijgen meer kansen.

6x tips voor het aanspreken op gedrag

Binnen de meeste verenigingen gelden duidelijke afspraken. Bijvoorbeeld over het gewenste gedrag tijdens het fietsen, snelheid binnen de groep en wat er van leden wordt verwacht als het aankomt op de coronamaatregelen. Houdt iedereen zich aan de afspraken? Of vinden leden het onduidelijk en gaat het wel eens mis? Met deze 6 tips spreek je leden gericht aan en stuur je aan op een positief effect.

Toertochten

Verzet tegen verbod op wielertochten in Vaals groot: NTFU stuurt brandbrief

De NTFU heeft in een brief de gemeente Vaals opgeroepen om maandag 19 februari niet in te stemmen met het voorstel om grote toertochten te verbieden. Toertochten zijn juist de oplossing om drukte tegen te gaan en niet het probleem, vindt de NTFU.

Jeugd

Kids van de Koers haalt jonge wielerfans naar de Vrakelberg tijdens Amstel Gold Race

Tijdens de Amstel Gold Race verrijst op de iconische Vrakelberg een speciale Kids van de Koers-fanzone, waar kinderen de profrenners van dichtbij aanmoedigen. De actie is een initiatief van Kids van de Koers en wielersportbond NTFU.

Verenigingen

Kan je clubrit doorgaan bij extreme hitte?

De komende dagen wordt extreem warm weer verwacht. Als vereniging moet je zelf de keuze maken of je de clubrit laat door gaan of niet. De NTFU adviseert je de waarschuwingen en richtlijnen van het KNMI te volgen.