4 tips voor een goede fietsenstalling

woensdag 31 mei 2017

Organiseer je binnenkort een tocht? Via de stallingsverzekering zijn alle fietsen in jouw fietsenstalling verzekerd voor diefstal, een mooie service voor je deelnemers! Lees hier hoe je een fietsenstalling kunt faciliteren en aan welke voorwaarden deze moet voldoen.

Organiseer je binnenkort een tocht? Maak deze dag zo zorgeloos mogelijk voor jouw deelnemers en regel een goede fietsenstalling. Als organisator ben je via de NTFU verzekerd voor fietsendiefstal zolang een fiets vooraf, tijdens en na de tocht in een bewaakte fietsenstalling staat. Een mooie extra service dus voor jouw deelnemers!

Waar moet je als organisator aan voldoen?

  • Fietsen staan binnen een afgezet gebied (dranghekken, bouwhekken of binnen) op de plaats van aankomst/vertrek.
  • De stalling wordt bewaakt door de organisatie of door de organisatie aangewezen personen.
  • De organisatie reikt een ontvangstbewijs uit, dit betekent dat je een nummer aan de deelnemer geeft en een nummer aan de fiets bindt. Bij diefstal, vermissing of beschadiging moet de benadeelde deelnemer deze kunnen overleggen.
 

4 Tips voor een goede fietsenstalling

Maar hoe regel je dat, een goede bewaakte fietsenstalling? Wij geven je 4 tips:
  • Nummer de fietsen. Dit kun je makkelijk doen door garderobemuntjes, lootjes of polsbandjes te gebruiken. De ene bind of niet je om de remkabel, de ander krijgt de deelnemer. Werk je met stuurbordjes dan kan je het nummer op het stuurbordje laten corresponderen met het nummer op het lootje.
  • Zet studenten in. Heb je een tekort aan vrijwilligers? Het bewaken van een fietsenstalling kan onder toezicht van iemand uit de organisatie goed gedaan worden door leerlingen van een MBO opleiding Veiligheid.
  • Richt de stalling logisch in. Met een gecombineerde in- en uitgang heb je minder vrijwilligers nodig dan met een ingang op de ene en een uitgang op een andere plek. Waak voor een goede doorstroming.
  • Kies voor cameratoezicht van bijvoorbeeld ABUS of met webcams. Dit kan dienen ter ondersteuning van de vrijwilligers. Beelden kunnen helpen bij de eventuele opsporing.
 

Lukt een bewaakte fietsenstalling niet?

Dan heb je wellicht iets aan onderstaande tips:
  • Informeer je deelnemers. Adviseer deelnemers om hun fiets altijd op slot te zetten en deze nooit onbeheerd achter te laten. Mogelijk wil de lokale fietsenmaker wel sloten komen verkopen. Ook kun je een gps-tracker adviseren die in de stuur- of zadelpen wordt gemonteerd.
  • Gebruik Bikeprevent. Dit is een nieuw systeem waar al meerdere NTFU-verenigingen mee werken.  Bikeprevent voorziet in stalling en beveiliging tegelijk. Het rek is ontwikkeld voor roulerend gebruik zodat er geen administratief systeem of afzetting nodig is. De stalling is geordend en de dief heeft minder kans. Let op: deze fietsenstalling voldoet niet aan de eisen van een volwaardige fietsenstalling, waardoor fietsen die gestald staan niet verzekerd zijn tegen diefstal.

Misschien ook interessant...

Heet nieuwe leden welkom met de actie Welkom op de Club!

Naar schatting zijn er 60.500 fietsers (bron: Wielersportmonitor 2019) die niet lid zijn van een vereniging, maar dat wél graag willen. Voor jouw vereniging de kans om nieuwe leden aan te trekken. Zeker nu fietsen steeds populairder wordt. Maar, hoe maak je hen enthousiast om lid te worden? De NTFU helpt je hierbij tijdens de actie ‘Welkom op de Club’. In maart en april kunnen potentiële leden kennismaken met het fietsen bij een club. Doet jouw vereniging ook mee?

Betere fietspaden kunnen het aantal ongelukken verkleinen

Als het aan de overheid ligt, zijn er in 2050 nul verkeersslachtoffers. Een onderzoek van kenniscentrum VeiligheidNL laat zien dat daarvoor eerst iets moet veranderen. Het aantal fietsers dat ernstig gewond raakte en op de Spoedeisende Hulp kwam, steeg in tien jaar met vijftien procent. Ook het aantal gewonde wielrenners steeg in die periode, met 44 procent. VeiligheidNL roept daarom op om samen in actie te komen. Wielersportbond NTFU sluit zich daarbij aan.

Afsluitdijk

Fietsorganisaties teleurgesteld over mogelijkheden voor fietsen en wandelen op de Afsluitdijk

Rijkswaterstaat moet meer doen om fietsen en wandelen mogelijk te maken op de Afsluitdijk. De 32 kilometer lange dijk blijft tot 2025 gesloten voor fietsers en wandelaars omdat de dijk versterkt en vernieuwd wordt. Fietsplatform, Wandelnet, de NTFU en Fietsersbond zijn teleurgesteld en sturen daarom een brief aan de Tweede Kamer. Daarin vragen ze opnieuw aandacht voor de adviezen die ze begin 2020 al gaven aan Rijkswaterstaat.

Toertochten

Meld je toertocht vóór 27 november aan

NTFU clubs organiseren jaarlijks ruim 1100 toertochten die samenkomen op de toertochtkalender in Fietssport Magazine en via Fietssport.nl. Naast het enorme bereik van Fietssport magazine en Fietssport.nl, zorgen we door de kalender ook voor afstemming en coördinatie tussen de verschillende tochten. Organiseren jullie in 2024 (weer) een toertocht (of tochten) en wil je deze publiceren in de Fietssport kalender? Doorloop dan vóór 27 november 2023 de stappen uit het onderstaande stappenplan.

NTFU zet wielerclubs in de schijnwerpers

Wielrennen, mountainbiken en gravelbiken zijn ongekend populair en dat snappen wij maar al te goed. Steeds meer mensen starten of overwegen na langere tijd opnieuw te beginnen met fietsen. Om deze mensen kennis te laten maken met wielerverenigingen, organiseerden we deze zomer de actie Welkom op de club. Zo’n 100 clubs ontvingen door deze ledenwerfactie aanmeldingen van wielrenners en mountainbikers graag eens mee wilden fietsen met de club.

Verenigingen

TFC Noordwijk laat zien: WBTR is geen last, maar een kans voor je club

De deadline van 1 juli nadert. Uiterlijk dan moeten wielerclubs de statuten hebben gecontroleerd op de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR). Voor bestuurders voelt dat als ‘weer iets erbij’. TFC Noordwijk pakte het anders aan - en plukt daar nu de vruchten van.

Fiets in de trein

Geen nieuwe pilot reservering fiets in trein

Goed nieuws voor iedereen die wel eens met de fiets op de trein stapt, bijvoorbeeld tijdens een bikepacking trip of naar de start van een toertocht of mountainbikeroute. Er komt dit jaar geen vervolg op de pilot voor het verplicht reserveren van de fiets in de trein.

Meer ruimte voor de fiets

Nijmegen verwelkomt gravelbikers en mountainbikers

De gemeente Nijmegen heeft een nieuwe bosbeheervisie voor de Vier Perken, Mariënbosch en Westermeerdijk. Daarin blijven de meeste routes en paden open voor de gravelbiker. Stichting Rijk van Nijmegen en de NTFU leverden als vertegenwoordiger van een van de belangrijkste gebruikersgroepen input aan voor de plannen van de gemeente.

NTFU

NTFU en Ekoï bundelen krachten

Wielersportbond NTFU en Ekoï gaan tot minstens 2025 samenwerken. Het Franse merk is sinds 2001 actief op de internationale markt voor fiets gerelateerde producten en heeft zich opgewerkt tot een toonaangevende speler. Via de samenwerking met de NTFU geeft Ekoï extra aandacht voor de Nederlandse fietsers.

Hoe spreid je de drukte tijdens je toertocht?

Sinds 28 november gelden er weer strengere coronamaatregelen. Zo zijn de 1,5 meter afstand en het  mondmasker weer verplicht en is publiek niet toegestaan. Dat betekent dat je als organisator ook maatregelen moet nemen om bijvoorbeeld drukte te verminderen. Hoe doe je dit?