4 tips voor een goede fietsenstalling

woensdag 31 mei 2017

Organiseer je binnenkort een tocht? Via de stallingsverzekering zijn alle fietsen in jouw fietsenstalling verzekerd voor diefstal, een mooie service voor je deelnemers! Lees hier hoe je een fietsenstalling kunt faciliteren en aan welke voorwaarden deze moet voldoen.

Organiseer je binnenkort een tocht? Maak deze dag zo zorgeloos mogelijk voor jouw deelnemers en regel een goede fietsenstalling. Als organisator ben je via de NTFU verzekerd voor fietsendiefstal zolang een fiets vooraf, tijdens en na de tocht in een bewaakte fietsenstalling staat. Een mooie extra service dus voor jouw deelnemers!

Waar moet je als organisator aan voldoen?

  • Fietsen staan binnen een afgezet gebied (dranghekken, bouwhekken of binnen) op de plaats van aankomst/vertrek.
  • De stalling wordt bewaakt door de organisatie of door de organisatie aangewezen personen.
  • De organisatie reikt een ontvangstbewijs uit, dit betekent dat je een nummer aan de deelnemer geeft en een nummer aan de fiets bindt. Bij diefstal, vermissing of beschadiging moet de benadeelde deelnemer deze kunnen overleggen.
 

4 Tips voor een goede fietsenstalling

Maar hoe regel je dat, een goede bewaakte fietsenstalling? Wij geven je 4 tips:
  • Nummer de fietsen. Dit kun je makkelijk doen door garderobemuntjes, lootjes of polsbandjes te gebruiken. De ene bind of niet je om de remkabel, de ander krijgt de deelnemer. Werk je met stuurbordjes dan kan je het nummer op het stuurbordje laten corresponderen met het nummer op het lootje.
  • Zet studenten in. Heb je een tekort aan vrijwilligers? Het bewaken van een fietsenstalling kan onder toezicht van iemand uit de organisatie goed gedaan worden door leerlingen van een MBO opleiding Veiligheid.
  • Richt de stalling logisch in. Met een gecombineerde in- en uitgang heb je minder vrijwilligers nodig dan met een ingang op de ene en een uitgang op een andere plek. Waak voor een goede doorstroming.
  • Kies voor cameratoezicht van bijvoorbeeld ABUS of met webcams. Dit kan dienen ter ondersteuning van de vrijwilligers. Beelden kunnen helpen bij de eventuele opsporing.
 

Lukt een bewaakte fietsenstalling niet?

Dan heb je wellicht iets aan onderstaande tips:
  • Informeer je deelnemers. Adviseer deelnemers om hun fiets altijd op slot te zetten en deze nooit onbeheerd achter te laten. Mogelijk wil de lokale fietsenmaker wel sloten komen verkopen. Ook kun je een gps-tracker adviseren die in de stuur- of zadelpen wordt gemonteerd.
  • Gebruik Bikeprevent. Dit is een nieuw systeem waar al meerdere NTFU-verenigingen mee werken.  Bikeprevent voorziet in stalling en beveiliging tegelijk. Het rek is ontwikkeld voor roulerend gebruik zodat er geen administratief systeem of afzetting nodig is. De stalling is geordend en de dief heeft minder kans. Let op: deze fietsenstalling voldoet niet aan de eisen van een volwaardige fietsenstalling, waardoor fietsen die gestald staan niet verzekerd zijn tegen diefstal.

Misschien ook interessant...

Kleurcode, Veiligheid

Mountainbiken steeds populairder: voorkom blessures met training en kleurcodes

Het aantal sportblessures in Nederland is in 2024 met zo'n 300.000 gevallen gestegen. Dat meldt kenniscentrum VeiligheidNL. Naar schatting 4,6 miljoen mensen liepen gezamenlijk 5,6 miljoen blessures op.

Fietspad moet veiliger worden voor wielrenners

De Fietsersbond gaat actie voeren om onnodige paaltjes op het fietspad te laten verwijderen. Het zorgt nog te vaak voor valpartijen met ernstig letsel. De NTFU vindt dit een goed idee. Er belanden namelijk steeds meer fietsers op de Spoedeisende Hulp. Hoe zit dat met wielrenners? De NTFU dook in de cijfers van VeiligheidNL – dat het aantal verkeersslachtoffers op de Spoedeisende Hulp bijhoudt.

Toertochten, Vergunningen

NTFU wil redelijke vergoeding voor natuurgebruik bij toertochten

Steeds meer terreineigenaren vragen aan tochtorganisaties die inschrijfgeld berekenen een bijdrage per deelnemer. Het wordt daardoor lastiger een tocht door de natuur te organiseren. De nieuwe regels treffen vooral organisaties van mountainbike- en graveltochten.

Veiligheid

Aan de slag met de vier V's van veiligheid

De NTFU vindt het belangrijk dat alle fietsers vrij, plezierig en in een veilige omgeving kunnen sporten. Zonder grensoverschrijdend gedrag. Dat begint bij een goede basis. Daarom moedigen we verenigingen aan om aan de slag te gaan met de 4 v’s voor veiligheid. Deze 4 v’s bieden een stevig fundament voor sportclubs rondom sociale veiligheid. Als je hieraan voldoet, ben je als club goed op weg!
 

NTFU

Woorden raken. Ook die van jou.

De fietssport is er voor iedereen: fietsen is wat ons verbindt. Toch voelt niet elke wielersporters zich welkom in de sport. Zo worden fietsers met een maatje meer niet door iedereen serieus genomen. Net als mensen met een goedkope fiets en kleding.

Ondersteuning bij lokale lobby

NTFU tegen sluiting van bospaden Arnhem voor fietsers

De NTFU is tegen afsluiting van de onverharde paden voor fietsers nabij Arnhem. De bond vindt dat mountainbikers en gravelbikers hard worden geraakt door de sluiting. Dat laat de bond in een brief aan de gemeenteraad weten.

Gelderse veerponten

Petitie voor Gelderse veerponten al 17000x getekend

Zo’n 17.000 mensen tekenden al de petitie voor de Gelderse veerponten. De pontjes dreigen te verdwijnen, omdat er geen geld meer is om ze in de vaart te houden. De NTFU springt daarom met fiets- en wandelorganisaties op de bres voor de pontjes.

Tour de Force roept kandidaat-raadsleden op: zet de fiets op 1

‘Zet de fiets op 1’ in de nieuwe coalitieakkoorden die na de gemeenteraadsverkiezingen opgesteld gaan worden. Die oproep doet een brede coalitie van maatschappelijke organisaties namens Tour de Force aan de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart. Ook de NTFU steunt deze oproep.

Vignet

Verkenner Emma Brandsen: een landelijk MTB-vignet versterkt sportief fietsen én natuur

In de afgelopen twee maanden heeft verkenner Emma Brandsen al gesprekken gevoerd met meer dan 20 organisaties. Om te horen welke (on)mogelijkheden organisaties en gebruikers van mountainbikeroutes en de natuur zien voor een landelijk mountainbikevignet.

Jouw Bioracer clubtenue onderdeel van onze promovideo?

De samenwerking tussen de NTFU en kledingmerk Bioracer is verlengd! Hierdoor maken clubs ook de komende jaren gebruik van korting op de aanschaf van clubkleding. Om de samenwerking te vieren maken we een mooie video met Bioracer clubtenues. Krijgt jouw clubtenue ook een mooi plekje in de video? Lees dan hieronder wat je moet doen.