De wielervereniging is al jaar en dag een belangrijke pijler voor de NTFU. De vereniging voorziet wekelijks duizenden fietsers van mooie clubritten en toertochten. De NTFU zet zich daarom in op het versterken van alle aangesloten wielerverenigingen.
Dat doen we door in te zetten op producten en diensten voor verenigingen en verenigingsbestuurders om hun taak zo eenvoudig mogelijk te maken. Ook persoonlijk contact en 1-op-1 begeleiding van vrijwilligers is een belangrijk onderdeel van de ondersteuning van de NTFU. In 2023 werden mooie stappen gezet op het gebied van verenigingen. Benieuwd wat er mogelijk is voor jouw vereniging?
Het mooiste wielershirt van Nederland komt uit de Noordoostpolder. Dat maakte wielersportbond NTFU gisteravond bekend tijdens de theatershow De Laatste Etappe in Utrecht. Zowel het publiek als de vakjury koos voor het ontwerp van Wielervereniging Noordoostpolder: een ode aan wind, horizon en eindeloze dijken.
De NTFU krijgt steeds vaker berichten van wielerclubs die een boete krijgen voor illegaal gebruik van foto’s. De kosten lopen op van tot een paar honderd tot duizenden euro. Hoe los je dit op?
Een eigen clubhuis. Voor veel wielerclubs is het een langgekoesterde wens: een plek waar leden elkaar ontmoeten, nieuwe fietsers zich welkom voelen en de club haar identiteit laat zien. Voor de Driebergse Tourclub (DTC) werd deze droom werkelijkheid.
Meer overzicht in de clubfinanciën? In het financieel overzicht op het NTFU-dashboard zie je in één oogopslag alle inkomsten en uitgaven die via de NTFU lopen, zoals contributies, facturen en opbrengsten van toertochten.
Wat doe je als je club in onrustig vaarwater terechtkomt? De Tweewielers en WV Holten herrezen als een fenix uit de as, met een beetje hulp van de NTFU. Dit is hun verhaal.
De wielervereniging is al jaar en dag een belangrijke pijler voor de fietssport. Daarom zetten we bij de NTFU in 2024 weer mooie stappen in de ontwikkeling van onze producten en diensten, speciaal voor clubs, trailcrews en bestuursleden. Met als doel: hun taak zo eenvoudig mogelijk te maken. Persoonlijk contact en een-op-een begeleiding van vrijwilligers vinden we daarbij belangrijk.
Steeds meer wielerclubs organiseren een meerdaags clubweekend in de bergen. De Limburgse club La Rochelle uit Roggel laat zien hoe zo’n trip leden motiveert, verbindt en jarenlang bijblijft – én hoe je het als bestuur praktisch aanpakt.
Na een succesvolle samenwerking, hebben de NTFU en Cyql de overeenkomst met nog eens drie jaar verlengd. Verenigingen die bij de NTFU zijn aangesloten maken daarom ook de komende drie jaar kosteloos gebruik van de Cyql-app.
Vanaf 1 augustus kunnen nieuwe leden kiezen voor het XL-lidmaatschap van de NTFU. Daarmee zijn ze direct lid van je vereniging en blijft hun lidmaatschap geldig tot en met 31 december 2027.
Hoe doorbreek je als wielerclub een negatieve spiraal van teruglopende leden, te weinig vrijwilligers en steeds dezelfde discussies aan de bestuurstafel? Vier clubs - RTC Duurstede, DTC Driebergen, WTC Houten en Tempo Soest - vonden een gezamenlijk antwoord via het Koplopers-traject van de NTFU.