In 2026 bestaat de NTFU 70 jaar. Een mooi moment om te investeren in de toekomst van de wielersport. In het jubileumjaar zetten we met clubs extra in op jeugd en vrouwen. Twee initiatieven waar je club direct op kan aanhaken zijn Kids van de Koers en Cadanza.


Een eigen clubhuis. Voor veel wielerclubs is het een langgekoesterde wens: een plek waar leden elkaar ontmoeten, nieuwe fietsers zich welkom voelen en de club haar identiteit laat zien. Voor de Driebergse Tourclub (DTC) werd deze droom werkelijkheid.
Steeds meer wielerclubs organiseren een meerdaags clubweekend in de bergen. De Limburgse club La Rochelle uit Roggel laat zien hoe zo’n trip leden motiveert, verbindt en jarenlang bijblijft – én hoe je het als bestuur praktisch aanpakt.
De komende dagen wordt extreem warm weer verwacht. Als vereniging moet je zelf de keuze maken of je de clubrit laat door gaan of niet. De NTFU adviseert je de waarschuwingen en richtlijnen van het KNMI te volgen.
Wil jij op een sportieve manier geld verdienen voor jouw vereniging? De organisatie van het fietsevenement Vebego Limburgs Mooiste is op zoek naar leden, die tegen een vergoeding voor hun club, mee wil werken tijdens een van de grootste fietsevenementen van Nederland.
Welke wielerclub rijdt rond in het mooiste clubshirt van Nederland? De NTFU, de wielersportbond van Nederland, roept alle fietsers op om hun stem uit te brengen in de verkiezing Clubshirt van het Jaar 2026. Stemmen kan via Fietssport.nl.
Deze Cyql app, die voor NTFU verenigingen gratis te gebruiken is, maakt het plannen van clubritten een stuk eenvoudiger. Wat je allemaal kunt met Cyql, lees je op deze pagina. Inmiddels maken meer dan de helft van de NTFU verenigingen gebruik van de app én werd de app onlangs nog beoordeeld met het rapportcijfer 8,1! Cyql heeft onlangs een update gekregen waardoor er enkele extra functionaliteiten beschikbaar zijn in de app. Welke dat zijn lees je in dit artikel.
Hoe doorbreek je als wielerclub een negatieve spiraal van teruglopende leden, te weinig vrijwilligers en steeds dezelfde discussies aan de bestuurstafel? Vier clubs - RTC Duurstede, DTC Driebergen, WTC Houten en Tempo Soest - vonden een gezamenlijk antwoord via het Koplopers-traject van de NTFU.
Wielersportbond NTFU en Ekoï gaan tot minstens 2025 samenwerken. De samenwerking tussen de twee partners uit zich als eerst via de cursus Wegkapitein. Deze cursus voor fietsverenigingen en -groepen zorgt dat zij veiliger op pad gaan. Sinds 2015 leidden we al meer dan 3.000 wegkapiteins en MTB-begeleiders op. Ekoï ondersteunt de cursus met materialen en budget.
De clubpagina op Fietssport.nl is hét visitekaartje van je wielerclub. Met zo’n miljoen bezoekers per jaar is het een kans om nieuwe leden te bereiken én te laten zien waar jullie als club voor staan. Maar hoe zorg je dat je clubpagina opvalt?
De jaarlijkse ledenwerfactie Welkom op de Club van de NTFU is officieel van start gegaan. Met deze campagne helpt de NTFU verenigingen nieuwe sportieve fietsers te bereiken en enthousiast te maken voor het fietsen in clubverband. De actie vindt traditiegetrouw plaats in het voorjaar, gelijktijdig met de opstart van het wegseizoen.