Wielersportbond NTFU en Ekoï gaan tot minstens 2025 samenwerken. De samenwerking tussen de twee partners uit zich als eerst via de cursus Wegkapitein. Deze cursus voor fietsverenigingen en -groepen zorgt dat zij veiliger op pad gaan. Sinds 2015 leidden we al meer dan 3.000 wegkapiteins en MTB-begeleiders op. Ekoï ondersteunt de cursus met materialen en budget.
Maar de samenwerking gaat verder. Omdat Ekoï net als de NTFU staat voor een veilige fietssport, kunnen NTFU-verenigingen voordelig Ekoï-helmen aanschaffen voor hun leden. Zo ben je als club duidelijk herkenbaar en goed beschermd.
Prijzen voor NTFU-verenigingen
Bij een bestelling vanaf 20 stuks krijgen verenigingen een aantrekkelijke korting. Er is keuze uit vier verschillende soorten helmen: Corsa Light, AR13, AR14 en Gara. De basiskleur van de helm is altijd zwart of wit. Je kunt de inserts van de helm voorzien van jullie clubkleuren. De verenigingsnaam en een vlaggetje kunnen toegevoegd worden. Helmen zijn bij bestellingen van 20 stuks of meer al te verkrijgen vanaf 39 euro per stuk, inclusief de BTW en verzendkosten. Een bestelling van een mix van modellen is mogelijk.
Hoe bestel ik helmen voor mijn vereniging?
Voor een prijsopgave en het bestellen van helmen voor jouw vereniging kun je contact opnemen met Laurien van Ekoï via netherlands@ekoi.com. Zij maakt jullie bestelling vervolgens in orde.
Op zaterdag 28 juni, tijdens het NK Wielrennen in Ede, organiseert de NTFU een inspirerend én praktisch congres voor wielerverenigingen die willen investeren in jeugd. Of je nu net begint met een jeugdafdeling of al jaren actief bent: dit congres biedt concrete handvatten, nieuwe inzichten en volop inspiratie.
Er waait een nieuwe wind door RTC Rally en dat merken wielrenners uit Sneek en omgeving. Maar liefst 44 mensen sloten zich het afgelopen jaar bij de Friese club aan, waarvan een derde vrouw.
Zaterdag 19 september is het Klimaat Fietsdag. Een kans voor wielerclubs om samen te fietsen en te laten zien dat de fiets ook een rol speelt in een duurzamere toekomst. Zeven ideeën om als club mee te doen.
Soms gebeuren er dingen op de sportvereniging die niet door de beugel kunnen. Wangedrag op de vereniging of bij een toertocht dient uiteraard aangepakt te worden. In de sportsector bestaat daarom het zogenaamde ‘Tuchtrecht’.
De jaarlijkse ledenwerfactie Welkom op de Club van de NTFU is officieel van start gegaan. Met deze campagne helpt de NTFU verenigingen nieuwe sportieve fietsers te bereiken en enthousiast te maken voor het fietsen in clubverband. De actie vindt traditiegetrouw plaats in het voorjaar, gelijktijdig met de opstart van het wegseizoen.
Hoe doorbreek je als wielerclub een negatieve spiraal van teruglopende leden, te weinig vrijwilligers en steeds dezelfde discussies aan de bestuurstafel? Vier clubs - RTC Duurstede, DTC Driebergen, WTC Houten en Tempo Soest - vonden een gezamenlijk antwoord via het Koplopers-traject van de NTFU.
NOC*NSF heeft voor 2.000 sportclubs een ondersteuningsbudget van 449 euro beschikbaar. Er is beperkt budget beschikbaar, dus wees er snel bij. Van maandag 13 april 09.00 uur tot en met vrijdag 17 april 17.uur kun je het budget aanvragen.
Deze Cyql app, die voor NTFU verenigingen gratis te gebruiken is, maakt het plannen van clubritten een stuk eenvoudiger. Wat je allemaal kunt met Cyql, lees je op deze pagina. Inmiddels maken meer dan de helft van de NTFU verenigingen gebruik van de app én werd de app onlangs nog beoordeeld met het rapportcijfer 8,1! Cyql heeft onlangs een update gekregen waardoor er enkele extra functionaliteiten beschikbaar zijn in de app. Welke dat zijn lees je in dit artikel.
Als bestuurslid steek je tijd in clubritten, ledenadministratie, ledenwerving en clubgezelligheid - niet in wetboeken. Toch is er één onderwerp dat je écht niet langer kunt laten liggen: de afronding van de WBTR-aanpassingen vóór 1 juli.
Veel clubs organiseren van oudsher een clubcompetitie of -klassement. Clubcompetities bestaan in veel verschillende varianten; aantal gereden kilometers, aantal deelgenomen clubritten of via een puntensysteem. Vanaf nu is het mogelijk om jouw clubcompetitie ook via Cyql te organiseren én vast te leggen.