Het innen van contributies is een essentieel onderdeel van het verenigingsleven. Het zorgt ervoor dat de vereniging kan blijven draaien en activiteiten kan organiseren. Naast de bestaande facturatiemodule, biedt de NTFU vanaf nu ook een nieuwe functionaliteit: automatische incasso. Veel verenigingen gebruiken een automatische incasso, de NTFU ondersteunt dit nu ook door het genereren van automatische incassobestanden.
Naast de bestaande functionaliteit factureren biedt de NTFU nu ook de mogelijkheid om contributies te innen via automatische incasso. Dit is een nieuwe functionaliteit die het proces van het innen van contributies nog eenvoudiger en efficiënter maakt.
Het gebruik van automatische incasso biedt verschillende voordelen:
Het proces van incasseren via de NTFU verloopt in een paar eenvoudige stappen:
Verenigingen kunnen gebruik maken van deze nieuwe functionaliteit via het dashboard op NTFU.nl, onder het kopje 'Factureren en incasseren'. Hier kunnen ze eenvoudig de benodigde instellingen doen en aan de slag gaan met het genereren van incassobestanden.
Met deze nieuwe functionaliteit maakt de NTFU het voor verenigingen nog eenvoudiger om contributies te innen, zo houd je meer tijd over voor wat echt belangrijk is: het organiseren van mooie fietsactiviteiten. Heb je vragen over het instellen van de incassomodule? Team verenigingsondersteuning van de NTFU helpt je graag verder. We zijn bereikbaar via verenigingen@ntfu.nl of 0318-581300.
Als bestuurslid steek je tijd in clubritten, ledenadministratie, ledenwerving en clubgezelligheid - niet in wetboeken. Toch is er één onderwerp dat je écht niet langer kunt laten liggen: de afronding van de WBTR-aanpassingen vóór 1 juli.
In 2026 bestaat de NTFU 70 jaar. Een mooi moment om te investeren in de toekomst van de wielersport. In het jubileumjaar zetten we met clubs extra in op jeugd en vrouwen. Twee initiatieven waar je club direct op kan aanhaken zijn Kids van de Koers en Cadanza.
De jaarlijkse ledenwerfactie Welkom op de Club van de NTFU is officieel van start gegaan. Met deze campagne helpt de NTFU verenigingen nieuwe sportieve fietsers te bereiken en enthousiast te maken voor het fietsen in clubverband. De actie vindt traditiegetrouw plaats in het voorjaar, gelijktijdig met de opstart van het wegseizoen.
Er waait een nieuwe wind door RTC Rally en dat merken wielrenners uit Sneek en omgeving. Maar liefst 44 mensen sloten zich het afgelopen jaar bij de Friese club aan, waarvan een derde vrouw.
Bij de NTFU willen we graag weten wat wielersporters beweegt en die kennis delen we graag. De nieuwste Wielersportmonitor geeft duidelijk drie kansen voor jouw wielervereniging om leden te werven en je club aantrekkelijker neer te zetten voor die ruim 1,5 miljoen sportieve fietsers.
Meer overzicht in de clubfinanciën? In het financieel overzicht op het NTFU-dashboard zie je in één oogopslag alle inkomsten en uitgaven die via de NTFU lopen, zoals contributies, facturen en opbrengsten van toertochten.
Wat doe je als je club in onrustig vaarwater terechtkomt? De Tweewielers en WV Holten herrezen als een fenix uit de as, met een beetje hulp van de NTFU. Dit is hun verhaal.
De wielervereniging is al jaar en dag een belangrijke pijler voor de fietssport. Daarom zetten we bij de NTFU in 2024 weer mooie stappen in de ontwikkeling van onze producten en diensten, speciaal voor clubs, trailcrews en bestuursleden. Met als doel: hun taak zo eenvoudig mogelijk te maken. Persoonlijk contact en een-op-een begeleiding van vrijwilligers vinden we daarbij belangrijk.
Op zaterdag 28 juni, tijdens het NK Wielrennen in Ede, organiseert de NTFU een inspirerend én praktisch congres voor wielerverenigingen die willen investeren in jeugd. Of je nu net begint met een jeugdafdeling of al jaren actief bent: dit congres biedt concrete handvatten, nieuwe inzichten en volop inspiratie.
Maakt je vereniging gebruik van de Cyql app om clubritten te plannen? Dan is het ook mogelijk om alle geplande ritten eenvoudig te publiceren op jouw eigen clubwebsite.