Na zes jaar sluit Sander Kool zijn rol als voorzitter bij de NTFU af. Hij begon in de schaduw van de pandemie en neemt afscheid in een periode waarin de wielersport een enorme groei kent.

Foto: Robert Roozenbeek
“Niet omdat het moet, maar uit de overtuiging dat een nieuwe uitdaging wacht”, opent Sander het gesprek. Later dit jaar begint hij aan een nieuwe uitdaging in de sport.
Bij de NTFU laat hij een organisatie achter die in zes jaar tijd het fundament van de wielersport verstevigde: clubs, tochten, trailcrews, vrijwilligers en natuurlijk de wielersporter. Tegelijkertijd maakte de bond ruimte voor groei en nieuwe kansen.
Nederlandse Loterij steunt de NTFU en de wielersport dit jaar met 480.442 euro. Dat maakte de grootste kansspelaanbieder van Nederland bekend bij de start van de Friese Elfstedentocht.
Constant van Waterschoot is veertien jaar voorzitter van de NTFU geweest en nam in 1994 als erelid afscheid van het bestuur. Hij is daarna nog jaren eindredacteur geweest van het Toer Fiets Magazine. Zo lang zijn gezondheid het toeliet is hij blijven fietsen, vooral in het door hem zo geliefde Vlaanderen, dat hij vanuit zijn woonplaats Oostburg goed kon bereiken. Op 26 november is hij op tweeëntachtigjarige leeftijd overleden.
Met gepaste trots kunnen we hier melden dat het fietskledingmerk Bioracer de samenwerking met NTFU en ons platform Fietssport verlengd heeft. Dat betekent dat we ons de komende jaren weer een gesoigneerde slag in de rondte kunnen trappen.
Omdat hackers steeds vaker persoonsgegevens buit maken via bedrijven - zoals onlangs bij Odido - hebben we het inloggen op NTFU veiliger gemaakt. Voortaan moeten bestuursleden en tochtorganisatoren via 2-factor-verificatie inloggen.
Op 15 maart zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor de waterschappen. Met jouw stem heb je invloed op hoe jouw provincie omgaat met hete hangijzers als stikstof en wonen, maar ook op hoe de buitenruimte wordt ingericht voor fietsers.
Je ziet het goed. We hebben een nieuwe website. Compleet met een fris ontwerp en informatie voor verenigingen, tochtorganisatoren, trailcrews, routebureaus, overheden en organisaties uit de sport- en recreatiesector. Zo is NTFU.nl voor iedereen hét startpunt voor sportief fietsen.
NTFU en komoot verlengen hun samenwerking. Afgelopen jaar zetten ze al van 6.500 paden in de natuur de toegangsregels in OpenStreetMap. Daar gaan ze mee door. Vooral fietsers en wandelaars die route-apps gebruiken, plukken hier de vruchten van.
De organisaties binnen het Sportcluster Veenendaal – waaronder de NTFU, NOB, NRZ en NBF – hebben besloten hun succesvolle samenwerking met nog eens tien jaar te verlengen. Daarmee bouwen ze voort op een partnerschap dat al vijftien jaar lang bijdraagt aan de ontwikkeling van sport in Nederland.
De 24-uurs fietschallenge van de NTFU heeft ruim 5.000 euro opgeleverd voor kinderen die geen fiets hebben. De NTFU verdubbelt dit bedrag, waardoor in totaal +11.000 euro gedoneerd wordt aan Nationaal Fonds Kinderhulp. Daarmee kunnen ruim 50 kinderen alsnog een eigen fiets krijgen.
De fietssport is er voor iedereen: fietsen is wat ons verbindt. Toch voelt niet elke wielersporters zich welkom in de sport. Zo worden fietsers met een maatje meer niet door iedereen serieus genomen. Net als mensen met een goedkope fiets en kleding.