Fietsen is populair! De afgelopen jaren kwamen meer dan 200.000 nieuwe sportieve fietsers bij. Aansluiten bij een vereniging was echter niet vanzelfsprekend. Toch zien we dat veel fietsers wel de behoefte hebben om in een groep te fietsen, en mooie kans voor jouw club dus! Waar liggen de kansen voor jouw vereniging? We geven met een aantal feiten en cijfers enkele suggesties.
Vanaf 1 augustus kunnen nieuwe leden kiezen voor het XL-lidmaatschap van de NTFU. Daarmee zijn ze direct lid van je vereniging en blijft hun lidmaatschap geldig tot en met 31 december 2027.
De wielervereniging is al jaar en dag een belangrijke pijler voor de fietssport. Daarom zetten we bij de NTFU in 2024 weer mooie stappen in de ontwikkeling van onze producten en diensten, speciaal voor clubs, trailcrews en bestuursleden. Met als doel: hun taak zo eenvoudig mogelijk te maken. Persoonlijk contact en een-op-een begeleiding van vrijwilligers vinden we daarbij belangrijk.
Als bestuurslid steek je tijd in clubritten, ledenadministratie, ledenwerving en clubgezelligheid - niet in wetboeken. Toch is er één onderwerp dat je écht niet langer kunt laten liggen: de afronding van de WBTR-aanpassingen vóór 1 juli.
De NTFU krijgt steeds vaker berichten van wielerclubs die een boete krijgen voor illegaal gebruik van foto’s. De kosten lopen op van tot een paar honderd tot duizenden euro. Hoe los je dit op?
De komende dagen wordt extreem warm weer verwacht. Als vereniging moet je zelf de keuze maken of je de clubrit laat door gaan of niet. De NTFU adviseert je de waarschuwingen en richtlijnen van het KNMI te volgen.
Welke wielerclub rijdt rond in het mooiste clubshirt van Nederland? De NTFU, de wielersportbond van Nederland, roept alle fietsers op om hun stem uit te brengen in de verkiezing Clubshirt van het Jaar 2026. Stemmen kan via Fietssport.nl.
Het innen van contributies is een essentieel onderdeel van het verenigingsleven. Het zorgt ervoor dat de vereniging kan blijven draaien en activiteiten kan organiseren. Naast de bestaande facturatiemodule, biedt de NTFU vanaf nu ook een nieuwe functionaliteit: automatische incasso. Veel verenigingen gebruiken een automatische incasso, de NTFU ondersteunt dit nu ook door het genereren van automatische incassobestanden.
Deze Cyql app, die voor NTFU verenigingen gratis te gebruiken is, maakt het plannen van clubritten een stuk eenvoudiger. Wat je allemaal kunt met Cyql, lees je op deze pagina. Inmiddels maken meer dan de helft van de NTFU verenigingen gebruik van de app én werd de app onlangs nog beoordeeld met het rapportcijfer 8,1! Cyql heeft onlangs een update gekregen waardoor er enkele extra functionaliteiten beschikbaar zijn in de app. Welke dat zijn lees je in dit artikel.
Wat doe je als je club in onrustig vaarwater terechtkomt? De Tweewielers en WV Holten herrezen als een fenix uit de as, met een beetje hulp van de NTFU. Dit is hun verhaal.
Bij de NTFU willen we graag weten wat wielersporters beweegt en die kennis delen we graag. De nieuwste Wielersportmonitor geeft duidelijk drie kansen voor jouw wielervereniging om leden te werven en je club aantrekkelijker neer te zetten voor die ruim 1,5 miljoen sportieve fietsers.